Kolumny wodne w terapii Snoezelen

Za pomocą słupów wodnych można uzyskać różnorodne efekty świetlne, np. zmieniać kolory, wywoływać bąbelki. Stosowanie takich efektów wywołuje wysoki poziom koncentracji i motywacji, dodatkowo rozwija umiejętności motoryczne i wspiera koordynację oko-ręka. Słupy stymulują percepcję wizualną i dotykową. Wyposażone są w transformator dotykowy wywołujący wibracje.
Doświadczenia z tym elementem wyposażenia Białej Sali  mogą wywoływać nie tylko efekt ekscytacji, ale i pełnej relaksacji oraz głębokiego uspokojenia.

 

Słup wodny / Kolumna bąbelkowa „Esbrida”

Wznoszące się pęcherzyki powietrza tworzą fascynujący efekt. Dotykając słupów rękoma lub ciałem, można poczuć wibracje. Istnieją różne warianty kolorystyczne, które można wybierać za pomocą pilota: neutralna biel, jeden stały kolor, zmiana kolorów (wiele odcieni) w różnych odstępach czasowych. Przy ponownym uruchomieniu włącza się tryb powolnej zmiany kolorów. Świetlny i powietrzny moduł lampy są całkowicie wbudowane w cokół. Cokół i transformator z wtyczką są połączone tylko jednym kablem instalacyjnym.

 • Dane techniczne:  lampa LED o długiej żywotności, 1 transformator 12-V-niskie napięcie
 • Materiał: wysokiej jakości akryl
 • Produkt certyfikowany

Słup wodny Esbrida dostępny jest w kilku rozmiarach:

 • 146613: średnica 15 cm, wysokość 175 cm
 • 146614: średnica 15 cm, wysokość 200 cm
 • 146615: średnica 20 cm, wysokość 150 cm
 • 146616: średnica 20 cm, wysokość 175 cm
 • 146617: średnica 20 cm, wysokość 200 cm

Słup wodny z kółeczkami

Stymuluje percepcję wizualną i dotykową. Słup składa się z dwóch cylindrów z tworzywa sztucznego o różnej średnicy z wirującymi kółeczkami. Kółeczka w wewnętrznej rurze są popychane strumieniami powietrza w górę, a zanurzone w wodzie w zewnętrznej rurze spokojnie opadają w dół.  Niskie napięcie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Za pomocą pilota można dokonywać zmiany kolorów.

 • Materiał: wysokiej jakości akryl, 1 transformator 12-V-niskie napięcie.
 • Wymiary: Ø 20 cm, wys. 200 cm, cokół 35 x 43 x 12,5 cm.
 • W zestawie 6 piłeczek i 3 koniki morskie, pilot zdalnego sterowania

Słup wodny Basic

Słup posiada wmontowaną płytę kolorów. Poprzez manualny obrót kolorowej płyty, oprócz fascynującego efektu tryskającego źródełka (bąbelki), uzyskuje się również różnokolorową grę świateł. Oprócz czerwieni, zieleni, żółtego, niebieskiego i białego koloru, poprzez obrót płyty do dyspozycji mamy również inne mieszane odcienie – wysoka jakość światła LED. Dostarczony słup nie wymaga montażu – jest gotowy do użytku po podłączeniu do źródła zasilania. W zestawie dostarczany jest kablem do 12 V sieci transformatorowej niskiego napięcia. Wtyczka: 230 V. Uwaga: ten słup wodny jest przeznaczony tylko do montażu przy wózku sensorycznym (art. nr 158991 i 126013). Instalacja do ściany nie jest możliwa.

Słup Basic dostępny jest w 2 rozmiarach:

 • 146062 – średnica 10 cm, wysokość 115 cm
 • 146063 – średnica 15 cm, wysokość 150 cm

Interaktywny słup wodny Esbrida

Dzięki specjalnemu sterowaniu można wywołać różnorodne efekty np. zmieniać kolor, a kolejnymi przyciskami wywołać bąbelki. Dwa przyciski pozwalają na wyłączenie lub włączenie powolnej zmiany kolorów lub strumienia bąbelków. Wykorzystanie elementów sterowniczych zapewnia wysoki poziom koncentracji i motywacji, dodatkowo rozwija umiejętności motoryczne i rozwój koordynacji oko – ręka. Wysokiej jakości światełka LED i technika przepływu powietrza w słupie wodnym jest zintegrowana częścią z podstawą kolumny. Słup podłączany jest za pomocą kabla do gniazda (zasilanie: 230 V). Do słupa wodnego podłączony jest dodatkowo jeden kabel ze sterownikami. Cokół: szer. 43cm x wys. 12,5 cm x głęb. 35 cm.

Kompleksowa oferta wyposażenia Sali Doświadczania Świata dostępna on-line na www.wehrfritz.pl